بازی‌های جهانی سوارکاری ۲۰۰۶

بازی‌های جهانی سوارکاری اف‌ئی‌آی ۲۰۰۶ مسابقاتی بودند که در شهر آخن آلمان و از تاریخ ۲۰ اوت تا ۳ سپتامبر ۲۰۰۶ برگزار شدند. این مسابقات ۵امین دوره از بازی‌های جهانی سوارکاری بود که تحت نظارت فدراسیون جهانی سوارکاری برگزار شد. ورزشگاه اصلی این بازیها ورزشگاه هاپت اشتادیون بود.

بازی‌های جهانی سوارکاری اف‌ئی‌آی ۲۰۰۶
2006 FEI WEG logo.jpg
شهر میزبانآخن، آلمان
کشورهای شرکت کننده۵۹
ورزشکاران شرکت کننده۷۶۷
رویدادها۱۶ رویداد در هفت رشته
مراسم افتتاحیه۲۰ اوت ۲۰۰۶ (۲۰۰۶-08-۲۰)
مراسم اختتامیه۳ سپتامبر ۲۰۰۶ (۲۰۰۶-09-۰۳)
وبگاهwww.aachen2006.de

انتخاب میزبانویرایش

در تاریخ ۱۸ سپتامبر ۲۰۰۲ و در شهر خرز ده لا فرونترا، اسپانیا میزبانی بازی‌های جهانی سوارکاری اف‌ئی‌آی ۲۰۰۶ توسط فدراسیون جهانی سوارکاری به شهر آخن داده شد. تنها متقاضی دیگر میزبانی لکسینگتون، کنتاکی از کشور ایالات متحده آمریکا (که دوره بعد این بازیها در سال ۲۰۱۰ به این شهر تعلق گرفت) بود.

رویدادهاویرایش

۱۶ رویداد در هفت رشته در شهر آخن برگزار شد.

درساژ ارابه رانی استقامت ایونتینگ پرش رینینگ والتینگ
انفرادی آزاد انفرادی انفرادی انفرادی انفرادی انفرادی انفرادی زنان
درساژ ویژه انفرادی انفرادی مردان
تیمی تیمی تیمی تیمی تیمی تیمی تیمی

خلاصه مدال‌هاویرایش

مدال آورانویرایش

رویداد طلا نقره برنز
درساژ ویژه انفرادی
جزئیات
ایزابل ورت با اسب ساچمو
  آلمان
انکی فان گرونسون با اسب سالینرو
  هلند
آندریاس هلگسترند با اسب بلو هورز متینه
  دانمارک
درساژ آزاد انفرادی
جزئیات
انکی فان گرونسون با اسبسالینرو
  هلند
آندریاس هلگسترند با اسب بلو هورز متینه
  دانمارک
ایزابل ورت با اسب ساچمو
  آلمان
درساژ تیمی
جزئیات
  آلمان (GER)
Hubertus Schmidt on Wansuela Suerte
هایکه کمه با اسب بناپارت
نادین کپلمان با اسب الویس وی ای
ایزابل ورت با اسب ساچمو
  هلند (NED)
Laurens van Lieren on Hexagon's Ollright
ایمکه بارتلس با اسب سانرایز
انکی فان گرونسون با اسب سالینرو
ادوارد گل با اسب لینگ
  ایالات متحده آمریکا (USA)
Leslie Morse on Tip Top
Guenter Seidel on Aragon
استفن پیترز با اسب فلورینو
دبی مک‌دونالد با اسب برنتینا
ارابه رانی انفرادی
جزئیات
Felix-Marie Brasseur
  بلژیک
Ijsbrand Chardon
  هلند
Christoph Sandmann
  آلمان
Team driving
جزئیات
  آلمان (GER)
Christoph Sandmann
Michael Freund
Rainer Duen
  بلژیک (BEL)
Felix-Marie Brasseur
Gert Schrijvers
Geert de Brauwer
  هلند (NED)
Ijsbrand Chardon
Theo Timmerman
Koos de Ronde
Individual endurance
جزئیات
Miguel Vila Ubach on Hungares
  اسپانیا
Virginie Atger on Kangoo d'Aurabelle
  فرانسه
Elodie Le Labourier on Sangho'Limousian
  فرانسه
Team endurance
جزئیات
  فرانسه (FRA)
Virginie Atger on Kangoo d'Aurabelle
Philippe Benoit on Akim Du Boulve
Pascale Dietsch on Hifrane Du Barthas
  سوئیس (SUI)
Urs Wenger on Zialka
Anna Lena Wagner on Tessa IV
Nora Wagner on Temir
  پرتغال (POR)
Joao Raposo on Sultao
Ana Margarida Costa on Gozlane Du Somail
Ana Barbas on Piperino
Individual eventing
جزئیات
زارا فیلیپس با اسب توی تاون
  بریتانیای کبیر
Clayton Fredericks on Ben Along Time
  استرالیا
Amy Tryon on Poggio II
  ایالات متحده آمریکا
Team eventing
جزئیات
  آلمان (GER)
Frank Ostholt on Air Jordan
Hinrich Romeike on Marius
Bettina Hoy on Ringwood Cockatoo
اینگرید کلیمکه با اسب اسلیپ لیت
  بریتانیای کبیر (GBR)
زارا فیلیپس با اسب توی تاون
Daisy Dick on Spring Along
William Fox-Pitt on Tamarillo
Mary King on Call Again Cavalier
  استرالیا (AUS)
Clayton Fredericks on Ben Along Time
Megan Jones on Kirby Park Irish Jester
Andrew Hoy on Master Monarch
Sonja Johnson on Ringwood Jaguar
Individual jumping
جزئیات
Jos Lansink on Cavalor Cumano
  بلژیک
Beezie Madden on Authentic
  ایالات متحده آمریکا
Meredith Michaels-Beerbaum on Shutterfly
  آلمان
Team jumping
جزئیات
  هلند (NED)
Gerco Schröder on Eurocommerce
Albert Zoer on Okidoki
Jeroen Dubbeldam on BMC Up and Down
Piet Raijmakers on Van Schijndel's
  ایالات متحده آمریکا (USA)
Beezie Madden on Authentic
McLain Ward on Sapphire
Laura Kraut on Miss Independent
Margie Goldstein-Engle on Quervo Gold
  آلمان (GER)
Ludger Beerbaum on L'Espoir
Marcus Ehning on Noltes Kuchengirl
Meredith Michaels-Beerbaum on Shutterfly
Christian Ahlmann on Cöster
Individual reining
جزئیات
Duane Latimer on Hang Ten Surprise
  کانادا
Tim McQuay on Mister Nicadual
  ایالات متحده آمریکا
Aaron Ralston on Smart Paul Olena
  ایالات متحده آمریکا
Team reining
جزئیات
  ایالات متحده آمریکا (USA)
Dell Hendricks on Starbucks Sidekick
Tim McQuay on Mister Nicadual
Matt Mills on Easy Otie Whiz
Aaron Ralston on Smart Paul Olena
  کانادا (CAN)
Luke Gagnon on Lil Santana
François Gauthier on Show Gun
Lance Griffin on Whiz'n'Tag Chex
Duane Latimer on Hang Ten Surprise
  ایتالیا (ITA)
Dario Carmignani on Skeets Dun
Adriano Meacci on Docs Tivio Hancock
Christian Perez on Dualin For Me
Marco Ricotta on Pappy Secolo
Men's vaulting
جزئیات
Kai Vorberg on Picasso
  آلمان
Gero Meyer on Arador
  آلمان
Ladislav Majdlen on Catalin III-73
  اسلواکی
Women's vaulting
جزئیات
Megan Benjamin on Leonardo
  ایالات متحده آمریکا
Katharina Faltin on Pitucelli
  اتریش
Sissa Jarz on Escudo Fox
  اتریش
Team vaulting
جزئیات
  آلمان (GER)   ایالات متحده آمریکا (USA)   اتریش (AUT)

تعداد مدالهاویرایش

 رتبه  کشور طلا نقره برنز مجموع
1   آلمان ۶ ۱ ۴ ۱۱
2   ایالات متحده آمریکا ۲ ۴ ۳ ۹
3   هلند ۲ ۳ ۱ ۶
4   بلژیک ۲ ۱ ۰ ۳
5   فرانسه ۱ ۱ ۱ ۳
6   کانادا ۱ ۱ ۰ ۲
  بریتانیای کبیر ۱ ۱ ۰ ۲
8   اسپانیا ۱ ۰ ۰ ۱
9   اتریش ۰ ۱ ۲ ۳
10   استرالیا ۰ ۱ ۱ ۲
  دانمارک ۰ ۱ ۱ ۲
12   سوئیس ۰ ۱ ۰ ۱
13   ایتالیا ۰ ۰ ۱ ۱
  پرتغال ۰ ۰ ۱ ۱
  اسلواکی ۰ ۰ ۱ ۱
مجموع ۱۶ ۱۶ ۱۶ ۴۸

یادداشت: تعداد مدال‌ها بر مبنای تعداد مجموع مدال‌ها دسته‌بندی است؛ بنابراین مجموع مدالهای نقره و سپس مجموع برنز و سپس به صورت الفبا است.

حق پخش تلویزیونیویرایش

حق پخش تلویزیونی برای بازیهای سال ۲۰۰۶ به شبکه‌های زیر داده شده بود:[۱]

منابعویرایش