باز کردن منو اصلی

جمهوری آذربایجان در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶

جمهوری آذربایجان از ۵ تا ۲۱ اوت ۲۰۱۶ میلادی در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ ریو دو ژانیرو شرکت داشت.پس از تجزیه اتحاد جماهیر شوروی این ششمین بار بود که آذربایجان جواز حضور در مسابقات المپیک دریافت کرد.

جمهوری آذربایجان در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶
جمهوری آذربایجان
کد المپیک      AZE
وب‌گاهwww.noc-aze.org (ترکی آذربایجانی) (انگلیسی)
در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ در ریو دو ژانیرو
ورزشکاران ۵۶ ورزشکار در ۱۸ رشته‌ ورزشی
پرچمدار تیمور ممدوف (افتتاحیه)[۱]
حاجی علی‌اف (اختتامیه)
‌مدال‌ها
رتبه: ۳۹
طلا
۱
نقره
۷
برنز
۱۰
مجموع
۱۸
تاریخچه المپیک
بازی‌های المپیک تابستانی
۱۹۹۶ • ۲۰۰۰ • ۲۰۰۴ • ۲۰۰۸ • ۲۰۱۲ • ۲۰۱۶
بازی‌های المپیک زمستانی
۱۹۹۴ • ۱۹۹۸ • ۲۰۰۲ • ۲۰۰۶ • ۲۰۱۰
جستارهای مرتبط
پرچم اتحاد جماهیر شورویاتحاد جماهیر شوروی (۱۹۵۲-۱۹۸۸)
پرچم تیم متحدتیم متحد (۱۹۹۲)

مدالهاویرایش

تیراندازی با کمانویرایش

دو و میدانیویرایش

بوکسویرایش

کانو و کایاکویرایش

دوچرخه‌سواریویرایش

جادهویرایش

پیستویرایش

اسپرینت
ورزشکار مسابقه Qualification دوره ۱ شانس مجدد ۱ دوره ۲ شانس مجدد ۲ یک چهارم نهایی نیمه نهایی فینال
زمان
سرعت (km/h)
رتبه مقابل
زمان
سرعت (km/h)
مقابل
زمان
سرعت (km/h)
مقابل
زمان
سرعت (km/h)
مقابل
زمان
سرعت (km/h)
مقابل
زمان
سرعت (km/h)
مقابل
زمان
سرعت (km/h)
مقابل
زمان
سرعت (km/h)
رتبه
اولگا اسماییلووا اسپرینت زنان 11.152
۶۴٫۵۶۲
18 Q   جیمز (بریتانیای کبیر)
باخت
  میرز (استرالیا)
  van Riessen (هلند)
باخت
Did not advance
کیرین
ورزشکار مسابقه دوره ۱ شانس مجدد ۱ دوره ۲ فینال
رتبه رتبه رتبه رتبه
اولگا اسماییلووا کیرین زنان ر ۴ ۴ Did not advance

شمشیربازیویرایش

ژیمناستیکویرایش

هنریویرایش

ریتمیکویرایش

جمهوری آذربایجان یک ژیمناست برای مسابقات ریتمیک انفرادی فرستاد و کسب سهمیه بین ۱۵ نفر اول در مسابقات جهانی ژیمناستیک ریتمیک ۲۰۱۵ در اشتوتگارت،آلمان شد.[۲]

ورزشکار رویداد مقدماتی نهایی
حلقه توپ دستها روبان مجموع رتبه حلقه توپ دستها روبان مجموع رتبه
مارینا دوروندا انفرادی ۱۷٫۴۶۶ ۱۷٫۴۶۶ ۱۷٫۶۸۳ ۱۷٫۷۳۳ ۷۰٫۳۴۸ ۸ Q ۱۶٫۹۵۰ ۱۷٫۵۴۱ ۱۷٫۷۱۶ ۱۷٫۵۴۱ ۶۹٫۷۴۸ ۹

جودوویرایش

روئینگویرایش

تیراندازیویرایش

شناویرایش

تکواندوویرایش

سه‌گانهویرایش

کشتیویرایش

مردان آزاد
ورزشکار مسابقه مقدماتی یک شانزدهم یک چهارم نهایی نیمه نهایی شانس مجدد ۱ شانس مجدد ۲ فینال / بی ام
رقیب
نتیجه
رقیب
نتیجه
رقیب
نتیجه
رقیب
نتیجه
رقیب
نتیجه
رقیب
نتیجه
رقیب
نتیجه
رتبه
حاجی علی‌اف ۵۷ ک‌گ Bye   Yun J-s (کره جنوبی)
برد ۴–۱ SP
  خینچگاشویلی (گرجستان)
باخت ۱–۳ PP
Did not advance Bye   سنایف (قزاقستان)
برد ۳–۱ PP
  دابوف (بلغارستان)
برد ۵–۰ VT
 
طغرل عسگراف ۶۵ ک‌گ Bye   کویاتکوفسکی (اوکراین)
برد ۴–۱ SP
  Molinaro (ایالات متحده آمریکا)
برد ۴–۰ ST
  چامیزو (ایتالیا)
برد ۳–۱ PP
Bye   رامونوف (روسیه)
باخت ۰–۴ ST
 
جبرییل حسن‌اف ۷۴ ک‌گ Bye   Izquierdo (کلمبیا)
برد ۴–۰ ST
  Makarashvili (گرجستان)
برد ۴–۰ ST
  گدویف (روسیه)
باخت ۱–۳ PP
Bye   Abdurakhmonov (ازبکستان)
برد ۳–۱ PP
 
شریف شریف‌اف ۸۶ ک‌گ Bye   Bi Sf (چین)
برد ۴–۰ ST
  Baranowski (لهستان)
برد ۳–۰ PO
  عبدالرشید سعدالله‌اف (روسیه)
باخت ۱–۳ PP
Bye   Ceballos (ونزوئلا)
برد ۳–۱ PP
 
ختاگ گازیموف ۹۷ ک‌گ   Baran (لهستان)
برد ۳–۰ PO
  یزدانی (ایران)
برد ۳–۱ PP
  Ibragimov (ازبکستان)
برد ۳–۱ PP
  آندریتسوف (اوکراین)
برد ۴–۰ ST
Bye   اسنایدر (ایالات متحده آمریکا)
باخت ۱–۳ PP
 
جمال الدین ماگومداف ۱۲۵ ک‌گ Bye   Dlagnev (ایالات متحده آمریکا)
باخت ۱–۳ PP
Did not advance ۱۲
مردان فرنگی
ورزشکار مسابقه مقدماتی یک شانزدهم یک چهارم نهایی نیمه نهایی شانس مجدد ۱ شانس مجدد ۲ فینال / بی ام
رقیب
نتیجه
رقیب
نتیجه
رقیب
نتیجه
رقیب
نتیجه
رقیب
نتیجه
رقیب
نتیجه
رقیب
نتیجه
رتبه
روشن بایراموف ۵۹ ک‌گ Bye   Rodríguez (ونزوئلا)
برد ۴–۰ ST
  Thielke (ایالات متحده آمریکا)
برد ۴–۰ ST
  اوتا (ژاپن)
باخت ۰–۵ VT
Bye   برگ (نروژ)
باخت ۱–۳ PP
۵
رسول چونایف ۶۶ ک‌گ   Martínez (کوبا)
برد ۳–۱ PP
  آلبیف (روسیه)
برد ۳–۱ PP
  Benaissa (الجزایر)
برد ۴–۱ SP
  هاروتیونیان (ارمنستان)
باخت ۱–۳ PP
Bye   هان‌سو ریو (کره جنوبی)
برد ۴–۰ ST
 
الوین مورسالیف ۷۵ ک‌گ   Fawzy (مصر)
برد ۳–۱ PP
  کارتیکوف (قزاقستان)
برد ۳–۱ PP
  Bácsi (مجارستان)
باخت ۰–۳ PO
Did not advance ۷
سامان طهماسبی ۸۵ ک‌گ   چاکواتزه (روسیه)
باخت ۰–۳ PO
Did not advance   اخلاقی (ایران)
باخت ۱–۳ PP
Did not advance ۱۳
صباح شریعتی ۱۳۰ ک‌گ Bye   Smith (ایالات متحده آمریکا)
برد ۳–۱ PP
  کایالپ (ترکیه)
باخت ۰–۵ VT
Did not advance Bye   Caraballo (ونزوئلا)
برد ۳–۰ PO
  Popp (آلمان)
برد ۵–۰ VT
 
زنان آزاد
ورزشکار مسابقه مقدماتی یک شانزدهم یک چهارم نهایی نیمه نهایی شانس مجدد ۱ شانس مجدد ۲ فینال / بی ام
رقیب
نتیجه
رقیب
نتیجه
رقیب
نتیجه
رقیب
نتیجه
رقیب
نتیجه
رقیب
نتیجه
رقیب
نتیجه
رتبه
ماریا استادنیک ۴۸ ک‌گ Bye   Bermúdez (آرژانتین)
برد ۴–۰ ST
  ایوونا ماتکووسکا (لهستان)
برد ۴–۰ ST
  Yankova (بلغارستان)
برد ۵–۰ VT
Bye   توساکا (ژاپن)
باخت ۱–۳ PP
 
ناتالیا سینیشین ۵۳ ک‌گ Bye   یوشیدا (ژاپن)
باخت ۰–۳ PO
Did not advance Bye   Sambou (سنگال)
برد ۳–0 PO
  Argüello (ونزوئلا)
برد ۳–۱ PP
 
Yuliya Ratkevich ۵۸ ک‌گ Bye   Herhel (اوکراین)
برد ۳–1 PP
  Renteria (کلمبیا)
برد ۳–۱ PP
  ایچو (ژاپن)
باخت ۰–۴ ST
Bye   Amri (تونس)
باخت ۱–۳ PP
۵

منابعویرایش

  1. "Details of selecting boxer Teymur Mammadov as a flag bearer of Azerbaijani team unveiled". Report Information Agency. 24 June 2016. Archived from the original on 29 June 2016. Retrieved 25 June 2016.
  2. "Rhythmic Gymnastics: 2016 Olympic Games, 2016 Olympic Test Event and The World Games 2017 qualifiers confirmed". FIG. 12 September 2015. Retrieved 17 September 2015.