والیبال قهرمانی مردان جهان ۲۰۱۰

والیبال قهرمانی مردان جهان ۲۰۱۰ هفدهمین دوره از رقابت‌های قهرمانی جهان می‌باشد که از ۲۵ سپتامبر تا ۱۰ اکتبر در ایتالیا برگزار گردید. دور نهایی این تورنمنت در پالالوتوماتیکا، رم به انجام رسید. برزیل با پیروزی برابر کوبا در رقابت نهایی به عنوان قهرمانی مسابقات دست یافت. این سومین عنوان قهرمانی برزیل پس از ۲۰۰۲ و ۲۰۰۶ بود. صربستان نیز در بازی تعیین جایگاه سوم توانست برابر میزبان به پیروزی برسد و نشان برنز را از آن خود کند. موریلو اندرس آبشار زنندهٔ قدرتی برزیل نیز به عنوان ام‌وی‌پی (باارزش‌ترین بازیکن) برگزیده شد.[۱][۲]

قهرمانی مردان جهان ۲۰۱۰
2010 FIVB Men's World Championship logo.png
جزئیات تورنمنت
کشور میزبان ایتالیا
تاریخ۲۵ سپتامبر – ۱۰ اکتبر
تیم‌ها۲۴ (از ۵ کنفدراسیون)
مکان(ها)۱۰ (در ۱۰ شهر میزبان)
قهرمان برزیل (سومین عنوان)
نایب قهرمان کوبا
مکان سوم صربستان
مکان چهارم ایتالیا
جوایز تورنمنت
MVPبرزیل موریلو اندرس
آمار و ارقام تورنمنت
بازی‌ها۷۸
حاضرین۳۳۹٬۳۲۴ (۴٬۳۵۰ در هر بازی)
وبگاه رسمی
FIVB Volley2010

برزیل با برد این رقابت‌ها به دورهٔ هشت ساله سلطهٔ خود بر والیبال جهان ادامه داد. برزیل در این دوران در ۱۵ تورنمنت از ۱۷ تورنمنت بزرگ به قهرمانی رسیده بود. برزیل با کسب سومین قهرمانی پیاپی جهان با رکورد کسب عناوین متوالی که در دههٔ ۱۹۹۰ توسط ایتالیا به ثبت رسیده بود برابری کرد.

میزبانویرایش

ایتالیا میزبان این رقابت‌ها بود. ده شهر این بازی‌ها را میزبانی کردند.

راه‌یابیویرایش

آفریقا (کنفدراسیون والیبال آفریقا) آسیا و اقیانوسیه (کنفدراسیون والیبال آسیا) اروپا (کنفدراسیون والیبال اروپا) آمریکای شمالی (کنفدراسیون والیبال آمریکای شمالی، مرکزی و کارائیب) آمریکای جنوبی (کنفدراسیون والیبال آمریکای جنوبی)
گروه C برنده:   مصر
گروه D برنده:   تونس
گروه E برنده:   کامرون
گروه G برنده:   چین
گروه G نائب قهرمان:   استرالیا
گروه H برنده:   ژاپن
گروه H نائب قهرمان:   ایران
کشور میزبان:   ایتالیا
گروه I برنده:   روسیه
گروه I نائب قهرمان:   آلمان
گروه J برنده:   بلغارستان
گروه J نائب قهرمان:   جمهوری چک
گروه K برنده:   لهستان
گروه K نائب قهرمان:   فرانسه
گروه L برنده:   صربستان
گروه L نائب قهرمان:   اسپانیا
گروه F برنده:   ایالات متحده آمریکا
گروه G برنده:   پورتوریکو
گروه H برنده:   کوبا
گروه I برنده:   کانادا
گروه I نائب قهرمان:   مکزیک
قهرمانی جهان ۲۰۰۶ قهرمان:   برزیل
گروه A برنده:   آرژانتین
گروه B برنده:   ونزوئلا

گروه‌بندیویرایش

دور یکمویرایش

 
نقشهٔ تیم‌ها

[۳]

گروه A گروه B گروه C گروه D گروه E گروه F
  ایتالیا (میزبان)   برزیل (۱)   روسیه (۲)   ایالات متحده آمریکا (۳)   بلغارستان (۴)   صربستان (۵)
  ژاپن (۱۲)   اسپانیا (۱۱)   پورتوریکو (۱۰)   آرژانتین (۹)   چین (۸)   لهستان (۷)
  مصر (۱۸)   کوبا (۱۳)   استرالیا (۱۵)   ونزوئلا (۱۵)   فرانسه (۱۷)   آلمان (۱۴)
  ایران (۲۴)   تونس (۲۰)   کامرون (۲۳)   مکزیک (۳۵)   جمهوری چک (۲۷)   کانادا (۲۱)

دور دومویرایش

گروه G گروه H گروه I گروه L گروه M گروه N
1A   ایتالیا 1B   کوبا 1C   روسیه 1D   ایالات متحده آمریکا 1E   فرانسه 1F   لهستان
2C   پورتوریکو 2F   صربستان 2A   مصر 2E   جمهوری چک 2D   آرژانتین 2B   برزیل
3F   آلمان 3D   مکزیک 3B   اسپانیا 3C   کامرون 3A   ژاپن 3E   بلغارستان

دور سومویرایش

گروه O گروه P گروه Q گروه R
1G   ایتالیا 1H   صربستان 1I   اسپانیا 1L   جمهوری چک
2L   ایالات متحده آمریکا 1M   آرژانتین 1N   بلغارستان 2G   آلمان
2M   فرانسه 2I   روسیه 2H   کوبا 2N   برزیل

سالن‌هاویرایش

گروه A, H و M گروه B گروه C و رده پنجم تا هشتم گروه D گروه E
  آساگو، ایتالیا   ورونا، ایتالیا   مودنا، ایتالیا   رجو کالابریا، ایتالیا   تورین، ایتالیا
مدیولانوم فوروم پالا اولیمپیا پالا پانینی پالاکالافیوره پالاروفینی
گنجایش: ۱۱٬۵۰۰ گنجایش: ۶٬۲۰۰ گنجایش: ۵٬۱۰۰ گنجایش: ۷٬۲۰۰ گنجایش: ۵٬۰۰۰
         
گروه F گروه G و I گروه L و N گروه O, R و چهار تیم نهایی گروه P, Q و رده نهم تا دوازدهم
  تریسته، ایتالیا   کاتانیا، ایتالیا   آنکونا، ایتالیا   رم، ایتالیا   فلورانس، ایتالیا
پالا تریسته پالاکاتانیا پالاروسینی پالالوتوماتیکا نلسون ماندلا فروم
گنجایش: ۶٬۹۷۲ گنجایش: ۵٬۰۰۰ گنجایش: ۶٬۵۰۰ گنجایش: ۱۰٬۷۱۰ گنجایش: ۵٬۵۰۰
         

دور یکمویرایش

راه‌یافته به دور دوم

گروه Aویرایش

مسابقات ست‌ها امتیازها
رتبه تیم امتیازها برد باخت برد باخت نسبت برد باخت نسبت
۱   ایتالیا ۶ ۳ ۰ ۹ ۲ ۴٫۵۰۰ ۲۶۲ ۲۰۷ ۱٫۲۶۶
۲   مصر ۴ ۱ ۲ ۵ ۶ ۰٫۸۳۳ ۲۴۳ ۲۵۴ ۰٫۹۵۷
۳   ژاپن ۴ ۱ ۲ ۴ ۸ ۰٫۵۰۰ ۲۵۹ ۲۷۴ ۰٫۹۴۵
۴   ایران ۴ ۱ ۲ ۵ ۷ ۰٫۷۱۴ ۲۴۷ ۲۷۶ ۰٫۸۹۵
تاریخ ساعت امتیاز ست ۱ ست ۲ ست ۳ ست ۴ ست ۵ مجموع گزارش
۲۵ سپتامبر ۱۷:۰۵ مصر   ۳–۰   ایران ۲۵–۲۱ ۲۵–۱۷ ۲۵–۲۱     ۷۵–۵۹ P2 P3
۲۵ سپتامبر ۲۱:۰۵ ایتالیا   ۳–۰   ژاپن ۲۵–۲۰ ۲۵–۱۶ ۲۵–۱۴     ۷۵–۵۰ P2 P3
۲۶ سپتامبر ۱۷:۰۵ ایران   ۳–۱   ژاپن ۱۵–۲۵ ۲۵–۱۷ ۲۶–۲۴ ۲۵–۲۳   ۹۱–۸۹ P2 P3
۲۶ سپتامبر ۲۱:۰۵ مصر   ۰–۳   ایتالیا ۲۰–۲۵ ۱۷–۲۵ ۲۳–۲۵     ۶۰–۷۵ P2 P3
۲۷ سپتامبر ۱۷:۰۵ ژاپن   ۳–۲   مصر ۳۲–۳۴ ۲۳–۲۵ ۲۵–۱۹ ۲۵–۱۷ ۱۵–۱۳ ۱۲۰–۱۰۸ P2 P3
۲۷ سپتامبر ۲۱:۰۵ ایتالیا   ۳–۲   ایران ۲۵–۲۱ ۲۵–۱۰ ۲۱–۲۵ ۲۶–۲۸ ۱۵–۱۳ ۱۱۲–۹۷ P2 P3

گروه Bویرایش

مسابقات ست‌ها امتیازها
رتبه تیم امتیازها برد باخت برد باخت نسبت برد باخت نسبت
۱   کوبا ۶ ۳ ۰ ۹ ۴ ۲٫۲۵۰ ۲۹۶ ۲۶۳ ۱٫۱۲۵
۲   برزیل ۵ ۲ ۱ ۸ ۴ ۲٫۰۰۰ ۲۹۱ ۲۵۶ ۱٫۱۳۷
۳   اسپانیا ۴ ۱ ۲ ۶ ۷ ۰٫۸۵۷ ۲۹۲ ۳۰۲ ۰٫۹۶۷
۴   تونس ۳ ۰ ۳ ۱ ۹ ۰٫۱۱۱ ۱۹۲ ۲۵۰ ۰٫۷۶۸
تاریخ ساعت امتیاز ست ۱ ست ۲ ست ۳ ست ۴ ست ۵ مجموع گزارش
۲۵ سپتامبر ۱۷:۰۵ برزیل   ۳–۰   تونس ۲۵–۱۴ ۲۵–۲۱ ۲۵–۱۴     ۷۵–۴۹ P2 P3
۲۵ سپتامبر ۲۱:۰۵ اسپانیا   ۲–۳   کوبا ۲۵–۲۳ ۱۸–۲۵ ۱۹–۲۵ ۲۵–۲۰ ۱۳–۱۵ ۱۰۰–۱۰۸ P2 P3
۲۶ سپتامبر ۱۷:۰۵ تونس   ۰–۳   کوبا ۱۸–۲۵ ۱۵–۲۵ ۱۵–۲۵     ۴۸–۷۵ P2 P3
۲۶ سپتامبر ۲۱:۰۵ برزیل   ۳–۱   اسپانیا ۳۰–۲۸ ۲۱–۲۵ ۲۵–۲۰ ۲۵–۱۹   ۱۰۱–۹۲ P2 P3
۲۷ سپتامبر ۱۷:۰۵ اسپانیا   ۳–۱   تونس ۲۵–۲۳ ۲۵–۲۲ ۲۵–۲۷ ۲۵–۲۳   ۱۰۰–۹۵ P2 P3
۲۷ سپتامبر ۲۱:۰۵ کوبا   ۳–۲   برزیل ۳۴–۳۲ ۱۸–۲۵ ۲۳–۲۵ ۲۵–۲۱ ۱۵–۱۲ ۱۱۵–۱۱۵ P2 P3

گروه Cویرایش

مسابقات ست‌ها امتیازها
رتبه تیم امتیازها برد باخت برد باخت نسبت برد باخت نسبت
۱   روسیه ۶ ۳ ۰ ۹ ۳ ۳٫۰۰۰ ۲۸۳ ۲۲۴ ۱٫۲۶۳
۲   پورتوریکو ۵ ۲ ۱ ۸ ۴ ۲٫۰۰۰ ۲۷۲ ۲۶۴ ۱٫۰۳۰
۳   کامرون ۴ ۱ ۲ ۳ ۷ ۰٫۴۲۹ ۲۱۳ ۲۳۷ ۰٫۸۹۹
۴   استرالیا ۳ ۰ ۳ ۳ ۹ ۰٫۳۳۳ ۲۵۳ ۲۹۶ ۰٫۸۵۵
تاریخ ساعت امتیاز ست ۱ ست ۲ ست ۳ ست ۴ ست ۵ مجموع گزارش
۲۵ سپتامبر ۱۷:۰۵ روسیه   ۳–۰   کامرون ۲۵–۱۱ ۲۵–۲۰ ۲۵–۲۲     ۷۵–۵۳ P2 P3
۲۵ سپتامبر ۲۱:۰۵ استرالیا   ۱–۳   پورتوریکو ۲۲–۲۵ ۲۲–۲۵ ۲۸–۲۶ ۱۹–۲۵   ۹۱–۱۰۱ P2 P3
۲۶ سپتامبر ۱۷:۰۵ کامرون   ۰–۳   پورتوریکو ۲۲–۲۵ ۲۳–۲۵ ۱۹–۲۵     ۶۴–۷۵ P2 P3
۲۶ سپتامبر ۲۱:۰۵ روسیه   ۳–۱   استرالیا ۲۵–۱۷ ۲۵–۱۲ ۲۴–۲۶ ۲۵–۲۰   ۹۹–۷۵ P2 P3
۲۷ سپتامبر ۱۷:۰۵ استرالیا   ۱–۳   کامرون ۲۵–۲۱ ۲۲–۲۵ ۲۱–۲۵ ۱۹–۲۵   ۸۷–۹۶ P2 P3
۲۷ سپتامبر ۲۱:۰۵ پورتوریکو   ۲–۳   روسیه ۲۵–۲۱ ۱۴–۲۵ ۲۱–۲۵ ۲۵–۲۳ ۱۱–۱۵ ۹۶–۱۰۹ P2 P3

گروه Dویرایش

مسابقات ست‌ها امتیازها
رتبه تیم امتیازها برد باخت برد باخت نسبت برد باخت نسبت
۱   ایالات متحده آمریکا ۶ ۳ ۰ ۹ ۳ ۳٫۰۰۰ ۲۸۰ ۲۵۴ ۱٫۱۰۲
۲   آرژانتین ۵ ۲ ۱ ۷ ۴ ۱٫۷۵۰ ۲۵۹ ۲۲۸ ۱٫۱۳۶
۳   مکزیک ۴ ۱ ۲ ۶ ۶ ۱٫۰۰۰ ۲۴۷ ۲۶۰ ۰٫۹۵۰
۴   ونزوئلا ۳ ۰ ۳ ۰ ۹ ۰٫۰۰۰ ۱۸۱ ۲۲۵ ۰٫۸۰۴
تاریخ ساعت امتیاز ست ۱ ست ۲ ست ۳ ست ۴ ست ۵ مجموع گزارش
۲۵ سپتامبر ۱۷:۰۵ ونزوئلا   ۰–۳   آرژانتین ۲۳–۲۵ ۱۷–۲۵ ۱۸–۲۵     ۵۸–۷۵ P2 P3
۲۵ سپتامبر ۲۱:۰۵ ایالات متحده آمریکا   ۳–۲   مکزیک ۲۲–۲۵ ۱۹–۲۵ ۲۵–۱۸ ۲۵–۲۲ ۱۵–۱۱ ۱۰۶–۱۰۱ P2 P3
۲۶ سپتامبر ۱۷:۰۵ آرژانتین   ۳–۱   مکزیک ۲۵–۱۲ ۲۵–۱۹ ۱۷–۲۵ ۲۵–۱۵   ۹۲–۷۱ P2 P3
۲۶ سپتامبر ۲۱:۰۵ ونزوئلا   ۰–۳   ایالات متحده آمریکا ۱۹–۲۵ ۲۳–۲۵ ۱۹–۲۵     ۶۱–۷۵ P2 P3
۲۷ سپتامبر ۱۷:۰۵ مکزیک   ۳–۰   ونزوئلا ۲۵–۲۲ ۲۵–۲۰ ۲۵–۲۰     ۷۵–۶۲ P2 P3
۲۷ سپتامبر ۲۱:۰۵ ایالات متحده آمریکا   ۳–۱   آرژانتین ۲۲–۲۵ ۲۷–۲۵ ۲۵–۲۲ ۲۵–۲۰   ۹۹–۹۲ P2 P3

گروه Eویرایش

مسابقات ست‌ها امتیازها
رتبه تیم امتیازها برد باخت برد باخت نسبت برد باخت نسبت
۱   فرانسه ۶ ۳ ۰ ۹ ۴ ۲٫۲۵۰ ۳۰۶ ۲۶۸ ۱٫۱۴۲
۲   جمهوری چک ۵ ۲ ۱ ۸ ۵ ۱٫۶۰۰ ۳۰۲ ۳۰۰ ۱٫۰۰۷
۳   بلغارستان ۴ ۱ ۲ ۶ ۶ ۱٫۰۰۰ ۲۸۹ ۲۸۲ ۱٫۰۲۵
۴   چین ۳ ۰ ۳ ۱ ۹ ۰٫۱۱۱ ۱۹۷ ۲۴۴ ۰٫۸۰۷
تاریخ ساعت امتیاز ست ۱ ست ۲ ست ۳ ست ۴ ست ۵ مجموع گزارش
۲۵ سپتامبر ۱۷:۰۵ فرانسه   ۳–۲   جمهوری چک ۲۵–۱۹ ۲۲–۲۵ ۲۵–۲۱ ۲۴–۲۶ ۱۵–۱۰ ۱۱۱–۱۰۱ P2 P3
۲۵ سپتامبر ۲۱:۰۵ بلغارستان   ۳–۰   چین ۲۵–۱۴ ۲۵–۱۹ ۲۵–۲۲     ۷۵–۵۵ P2 P3
۲۶ سپتامبر ۱۷:۰۵ جمهوری چک   ۳–۱   چین ۲۵–۲۱ ۱۹–۲۵ ۲۵–۱۸ ۲۵–۲۲   ۹۴–۸۶ P2 P3
۲۶ سپتامبر ۲۱:۰۵ فرانسه   ۳–۲   بلغارستان ۲۵–۲۲ ۲۳–۲۵ ۲۵–۱۷ ۲۸–۳۰ ۱۹–۱۷ ۱۲۰–۱۱۱ P2 P3
۲۷ سپتامبر ۱۷:۰۵ بلغارستان   ۱–۳   جمهوری چک ۲۳–۲۵ ۲۵–۲۷ ۳۰–۲۸ ۲۵–۲۷   ۱۰۳–۱۰۷ P2 P3
۲۷ سپتامبر ۲۱:۰۵ چین   ۰–۳   فرانسه ۱۷–۲۵ ۲۰–۲۵ ۱۹–۲۵     ۵۶–۷۵ P2 P3

گروه Fویرایش

مسابقات ست‌ها امتیازها
رتبه تیم امتیازها برد باخت برد باخت نسبت برد باخت نسبت
۱   لهستان ۶ ۳ ۰ ۹ ۳ ۳٫۰۰۰ ۲۷۹ ۲۴۶ ۱٫۱۳۴
۲   صربستان ۴ ۱ ۲ ۵ ۶ ۰٫۸۳۳ ۲۵۰ ۲۴۳ ۱٫۰۲۹
۳   آلمان ۴ ۱ ۲ ۵ ۶ ۰٫۸۳۳ ۲۳۷ ۲۵۰ ۰٫۹۴۸
۴   کانادا ۴ ۱ ۲ ۳ ۷ ۰٫۴۲۹ ۲۱۵ ۲۴۲ ۰٫۸۸۸
تاریخ ساعت امتیاز ست ۱ ست ۲ ست ۳ ست ۴ ست ۵ مجموع گزارش
۲۵ سپتامبر ۱۷:۰۵ لهستان   ۳–۰   کانادا ۲۵–۲۲ ۲۵–۲۱ ۲۵–۱۳     ۷۵–۵۶ P2 P3
۲۵ سپتامبر ۲۱:۰۵ آلمان   ۰–۳   صربستان ۲۱–۲۵ ۲۱–۲۵ ۱۳–۲۵     ۵۵–۷۵ P2 P3
۲۶ سپتامبر ۱۷:۰۵ کانادا   ۳–۱   صربستان ۲۵–۲۰ ۲۵–۲۲ ۱۷–۲۵ ۲۵–۲۳   ۹۲–۹۰ P2 P3
۲۶ سپتامبر ۲۱:۰۵ لهستان   ۳–۲   آلمان ۲۵–۲۰ ۲۱–۲۵ ۲۵–۲۲ ۲۲–۲۵ ۱۵–۱۳ ۱۰۸–۱۰۵ P2 P3
۲۷ سپتامبر ۱۷:۰۵ آلمان   ۳–۰   کانادا ۲۷–۲۵ ۲۵–۲۲ ۲۵–۲۰     ۷۷–۶۷ P2 P3
۲۷ سپتامبر ۲۱:۰۵ صربستان   ۱–۳   لهستان ۱۹–۲۵ ۱۸–۲۵ ۲۵–۲۱ ۲۳–۲۵   ۸۵–۹۶ P2 P3

دور دومویرایش

راه‌یافته به دور سوم

گروه Gویرایش

مسابقات ست‌ها امتیازها
رتبه تیم امتیازها برد باخت برد باخت نسبت برد باخت نسبت
۱   ایتالیا ۴ ۲ ۰ ۶ ۲ ۳٫۰۰۰ ۱۸۹ ۱۶۶ ۱٫۱۳۹
۲   آلمان ۳ ۱ ۱ ۴ ۳ ۱٫۳۳۳ ۱۵۷ ۱۵۸ ۰٫۹۹۴
۳   پورتوریکو ۲ ۰ ۲ ۱ ۶ ۰٫۱۶۷ ۱۴۶ ۱۶۸ ۰٫۸۶۹
تاریخ ساعت امتیاز ست ۱ ست ۲ ست ۳ ست ۴ ست ۵ مجموع گزارش
۳۰ سپتامبر ۱۷:۰۵ پورتوریکو   ۰–۳   آلمان ۲۲–۲۵ ۲۲–۲۵ ۱۸–۲۵     ۶۲–۷۵ P2 P3
۱ اکتبر ۲۱:۰۵ آلمان   ۱–۳   ایتالیا ۲۵–۲۱ ۱۸–۲۵ ۲۱–۲۵ ۱۸–۲۵   ۸۲–۹۶ P2 P3
۲ اکتبر ۲۱:۰۵ ایتالیا   ۳–۱   پورتوریکو ۲۵–۲۲ ۲۵–۱۶ ۱۸–۲۵ ۲۵–۲۱   ۹۳–۸۴ P2 P3

گروه Hویرایش

مسابقات ست‌ها امتیازها
رتبه تیم امتیازها برد باخت برد باخت نسبت برد باخت نسبت
۱   صربستان ۴ ۲ ۰ ۶ ۱ ۶٫۰۰۰ ۱۶۶ ۱۴۵ ۱٫۱۴۵
۲   کوبا ۳ ۱ ۱ ۴ ۳ ۱٫۳۳۳ ۱۶۲ ۱۴۸ ۱٫۰۹۵
۳   مکزیک ۲ ۰ ۲ ۰ ۶ ۰٫۰۰۰ ۱۱۷ ۱۵۲ ۰٫۷۷۰
تاریخ ساعت امتیاز ست ۱ ست ۲ ست ۳ ست ۴ ست ۵ مجموع گزارش
۳۰ سپتامبر ۱۷:۰۵ کوبا   ۱–۳   صربستان ۲۵–۱۶ ۱۹–۲۵ ۲۲–۲۵ ۱۹–۲۵   ۸۵–۹۱ P2 P3
۱ اکتبر ۲۱:۰۵ مکزیک   ۰–۳   کوبا ۱۷–۲۵ ۲۵–۲۷ ۱۵–۲۵     ۵۷–۷۷ P2 P3
۲ اکتبر ۱۷:۰۵ صربستان   ۳–۰   مکزیک ۲۵–۲۳ ۲۵–۱۸ ۲۵–۱۹     ۷۵–۶۰ P2 P3

گروه Iویرایش

مسابقات ست‌ها امتیازها
رتبه تیم امتیازها برد باخت برد باخت نسبت برد باخت نسبت
۱   اسپانیا ۴ ۲ ۰ ۶ ۳ ۲٫۰۰۰ ۲۰۷ ۱۸۹ ۱٫۰۹۵
۲   روسیه ۳ ۱ ۱ ۵ ۳ ۱٫۶۶۷ ۱۷۹ ۱۶۰ ۱٫۱۱۹
۳   مصر ۲ ۰ ۲ ۱ ۶ ۰٫۱۶۷ ۱۴۱ ۱۷۸ ۰٫۷۹۲
تاریخ ساعت امتیاز ست ۱ ست ۲ ست ۳ ست ۴ ست ۵ مجموع گزارش
۳۰ سپتامبر ۲۱:۰۵ روسیه   ۳–۰   مصر ۲۵–۲۱ ۲۵–۱۷ ۲۵–۱۸     ۷۵–۵۶ P2 P3
۱ اکتبر ۱۷:۰۵ اسپانیا   ۳–۲   روسیه ۱۷–۲۵ ۲۲–۲۵ ۲۵–۲۱ ۲۵–۲۰ ۱۵–۱۳ ۱۰۴–۱۰۴ P2 P3
۲ اکتبر ۱۷:۰۵ مصر   ۱–۳   اسپانیا ۲۰–۲۵ ۳۰–۲۸ ۱۶–۲۵ ۱۹–۲۵   ۸۵–۱۰۳ P2 P3

گروه Lویرایش

مسابقات ست‌ها امتیازها
رتبه تیم امتیازها برد باخت برد باخت نسبت برد باخت نسبت
۱   جمهوری چک ۴ ۲ ۰ ۶ ۰ MAX ۱۵۰ ۱۱۵ ۱٫۳۰۴
۲   ایالات متحده آمریکا ۳ ۱ ۱ ۳ ۵ ۰٫۶۰۰ ۱۷۶ ۱۶۸ ۱٫۰۴۸
۳   کامرون ۲ ۰ ۲ ۲ ۶ ۰٫۳۳۳ ۱۴۵ ۱۸۸ ۰٫۷۷۱
تاریخ ساعت امتیاز ست ۱ ست ۲ ست ۳ ست ۴ ست ۵ مجموع گزارش
۳۰ سپتامبر ۱۷:۰۵ ایالات متحده آمریکا   ۰–۳   جمهوری چک ۱۹–۲۵ ۲۲–۲۵ ۲۲–۲۵     ۶۳–۷۵ P2 P3
۱ اکتبر ۲۱:۰۵ کامرون   ۲–۳   ایالات متحده آمریکا ۲۵–۲۳ ۱۴–۲۵ ۲۷–۲۵ ۲۰–۲۵ ۷–۱۵ ۹۳–۱۱۳ P2 P3
۲ اکتبر ۱۷:۰۵ جمهوری چک   ۳–۰   کامرون ۲۵–۱۷ ۲۵–۱۸ ۲۵–۱۷     ۷۵–۵۲ P2 P3

گروه Mویرایش

مسابقات ست‌ها امتیازها
رتبه تیم امتیازها برد باخت برد باخت نسبت برد باخت نسبت
۱   آرژانتین ۴ ۲ ۰ ۶ ۲ ۳٫۰۰۰ ۱۸۲ ۱۶۶ ۱٫۰۹۶
۲   فرانسه ۳ ۱ ۱ ۴ ۳ ۱٫۳۳۳ ۱۶۱ ۱۵۵ ۱٫۰۳۹
۳   ژاپن ۲ ۰ ۲ ۱ ۶ ۰٫۱۶۷ ۱۴۴ ۱۶۶ ۰٫۸۶۷
تاریخ ساعت امتیاز ست ۱ ست ۲ ست ۳ ست ۴ ست ۵ مجموع گزارش
۳۰ سپتامبر ۲۱:۰۵ فرانسه   ۱–۳   آرژانتین ۲۵–۱۶ ۱۷–۲۵ ۲۳–۲۵ ۲۱–۲۵   ۸۶–۹۱ P2 P3
۱ اکتبر ۱۷:۰۵ ژاپن   ۰–۳   فرانسه ۱۹–۲۵ ۲۲–۲۵ ۲۳–۲۵     ۶۴–۷۵ P2 P3
۲ اکتبر ۲۱:۰۵ آرژانتین   ۳–۱   ژاپن ۲۵–۲۲ ۱۶–۲۵ ۲۵–۱۴ ۲۵–۱۹   ۹۱–۸۰ P2 P3

گروه Nویرایش

مسابقات ست‌ها امتیازها
رتبه تیم امتیازها برد باخت برد باخت نسبت برد باخت نسبت
۱   بلغارستان ۴ ۲ ۰ ۶ ۰ MAX ۱۵۰ ۱۱۵ ۱٫۳۰۴
۲   برزیل ۳ ۱ ۱ ۳ ۳ ۱٫۰۰۰ ۱۳۳ ۱۳۱ ۱٫۰۱۵
۳   لهستان ۲ ۰ ۲ ۰ ۶ ۰٫۰۰۰ ۱۱۳ ۱۵۰ ۰٫۷۵۳
تاریخ ساعت امتیاز ست ۱ ست ۲ ست ۳ ست ۴ ست ۵ مجموع گزارش
۳۰ سپتامبر ۲۱:۰۵ لهستان   ۰–۳   برزیل ۱۶–۲۵ ۲۰–۲۵ ۲۰–۲۵     ۵۶–۷۵ P2 P3
۱ اکتبر ۱۷:۰۵ بلغارستان   ۳–۰   لهستان ۲۵–۲۲ ۲۵–۱۸ ۲۵–۱۷     ۷۵–۵۷ P2 P3
۲ اکتبر ۲۱:۰۵ برزیل   ۰–۳   بلغارستان ۱۸–۲۵ ۲۰–۲۵ ۲۰–۲۵     ۵۸–۷۵ P2 P3

دور سومویرایش

راه‌یافته به نیمه‌نهایی‌ها
راه‌یافته به نیمه‌نهایی‌های پنجم تا هشتم
راه‌یافته به نیمه‌نهایی‌های نهم تا دوازدهم

گروه Oویرایش

مسابقات ست‌ها امتیازها
رتبه تیم امتیازها برد باخت برد باخت نسبت برد باخت نسبت
۱   ایتالیا ۴ ۲ ۰ ۶ ۲ ۳٫۰۰۰ ۱۹۲ ۱۸۰ ۱٫۰۶۷
۲   ایالات متحده آمریکا ۳ ۱ ۱ ۴ ۳ ۱٫۳۳۳ ۱۷۱ ۱۴۵ ۱٫۱۷۹
۳   فرانسه ۲ ۰ ۲ ۱ ۶ ۰٫۱۶۷ ۱۳۷ ۱۷۵ ۰٫۷۸۳
تاریخ ساعت امتیاز ست ۱ ست ۲ ست ۳ ست ۴ ست ۵ مجموع گزارش
۴ اکتبر ۱۷:۰۵ فرانسه   ۰–۳   ایالات متحده آمریکا ۱۶–۲۵ ۱۴–۲۵ ۲۳–۲۵     ۵۳–۷۵ P2 P3
۵ اکتبر ۲۱:۰۵ ایالات متحده آمریکا   ۱–۳   ایتالیا ۲۵–۱۴ ۲۳–۲۵ ۲۶–۲۸ ۲۲–۲۵   ۹۶–۹۲ P2 P3
۶ اکتبر ۲۱:۰۵ ایتالیا   ۳–۱   فرانسه ۲۵–۱۸ ۲۵–۲۰ ۲۵–۲۷ ۲۵–۱۹   ۱۰۰–۸۴ P2 P3

گروه Pویرایش

مسابقات ست‌ها امتیازها
رتبه تیم امتیازها برد باخت برد باخت نسبت برد باخت نسبت
۱   صربستان ۴ ۲ ۰ ۶ ۲ ۳٫۰۰۰ ۱۹۲ ۱۷۷ ۱٫۰۸۵
۲   روسیه ۳ ۱ ۱ ۴ ۳ ۱٫۳۳۳ ۱۷۲ ۱۵۰ ۱٫۱۴۷
۳   آرژانتین ۲ ۰ ۲ ۱ ۶ ۰٫۱۶۷ ۱۳۴ ۱۷۱ ۰٫۷۸۴
تاریخ ساعت امتیاز ست ۱ ست ۲ ست ۳ ست ۴ ست ۵ مجموع گزارش
۴ اکتبر ۱۷:۰۵ صربستان   ۳–۱   آرژانتین ۲۵–۱۵ ۲۱–۲۵ ۲۵–۲۲ ۲۵–۱۸   ۹۶–۸۰ P2 P3
۵ اکتبر ۱۷:۰۵ روسیه   ۱–۳   صربستان ۲۶–۲۸ ۲۵–۱۶ ۲۱–۲۵ ۲۵–۲۷   ۹۷–۹۶ P2 P3
۶ اکتبر ۱۷:۰۵ آرژانتین   ۰–۳   روسیه ۲۲–۲۵ ۱۷–۲۵ ۱۵–۲۵     ۵۴–۷۵ P2 P3

گروه Qویرایش

مسابقات ست‌ها امتیازها
رتبه تیم امتیازها برد باخت برد باخت نسبت برد باخت نسبت
۱   کوبا ۴ ۲ ۰ ۶ ۳ ۲٫۰۰۰ ۲۰۸ ۲۰۶ ۱٫۰۱۰
۲   بلغارستان ۳ ۱ ۱ ۵ ۴ ۱٫۲۵۰ ۲۱۸ ۲۱۰ ۱٫۰۳۸
۳   اسپانیا ۲ ۰ ۲ ۲ ۶ ۰٫۳۳۳ ۱۸۳ ۱۹۳ ۰٫۹۴۸
تاریخ ساعت امتیاز ست ۱ ست ۲ ست ۳ ست ۴ ست ۵ مجموع گزارش
۴ اکتبر ۲۱:۰۵ اسپانیا   ۱–۳   بلغارستان ۲۱–۲۵ ۲۵–۲۷ ۲۸–۲۶ ۱۸–۲۵   ۹۲–۱۰۳ P2 P3
۵ اکتبر ۲۱:۰۵ کوبا   ۳–۱   اسپانیا ۲۵–۲۲ ۱۵–۲۵ ۲۵–۲۲ ۲۵–۲۲   ۹۰–۹۱ P2 P3
۶ اکتبر ۲۱:۰۵ بلغارستان   ۲–۳   کوبا ۲۵–۲۲ ۲۳–۲۵ ۲۸–۲۶ ۲۸–۳۰ ۱۱–۱۵ ۱۱۵–۱۱۸ P2 P3

گروه Rویرایش

مسابقات ست‌ها امتیازها
رتبه تیم امتیازها برد باخت برد باخت نسبت برد باخت نسبت
۱   برزیل ۴ ۲ ۰ ۶ ۲ ۳٫۰۰۰ ۱۸۵ ۱۵۵ ۱٫۱۹۴
۲   آلمان ۳ ۱ ۱ ۳ ۳ ۱٫۰۰۰ ۱۳۱ ۱۲۹ ۱٫۰۱۶
۳   جمهوری چک ۲ ۰ ۲ ۲ ۶ ۰٫۳۳۳ ۱۵۳ ۱۸۵ ۰٫۸۲۷
تاریخ ساعت امتیاز ست ۱ ست ۲ ست ۳ ست ۴ ست ۵ مجموع گزارش
۴ اکتبر ۲۱:۰۵ جمهوری چک   ۲–۳   برزیل ۲۰–۲۵ ۲۵–۲۲ ۲۵–۲۳ ۲۱–۲۵ ۸–۱۵ ۹۹–۱۱۰ P2 P3
۵ اکتبر ۱۷:۰۵ آلمان   ۳–۰   جمهوری چک ۲۵–۲۳ ۲۵–۱۸ ۲۵–۱۳     ۷۵–۵۴ P2 P3
۶ اکتبر ۱۷:۰۵ برزیل   ۳–۰   آلمان ۲۵–۱۷ ۲۵–۲۰ ۲۵–۱۹     ۷۵–۵۶ P2 P3

دور نهاییویرایش

مکان نهم تا دوازدهمویرایش

 
نیمه‌نهایی‌های نهم تا دوازدهمبازی مکان نهم
 
      
 
۸ اکتبر
 
 
  آرژانتین۳
 
۹ اکتبر
 
  اسپانیا۱
 
  آرژانتین۳
 
۸ اکتبر
 
  جمهوری چک۱
 
  فرانسه۰
 
 
  جمهوری چک۳
 
بازی مکان یازدهم
 
 
۹ اکتبر
 
 
  اسپانیا۱
 
 
  فرانسه۳

نیمه‌نهایی‌های نهم تا دوازدهمویرایش

تاریخ ساعت امتیاز ست ۱ ست ۲ ست ۳ ست ۴ ست ۵ مجموع گزارش
۸ اکتبر ۱۷:۰۵ آرژانتین   ۳–۱   اسپانیا ۲۳–۲۵ ۲۵–۱۹ ۲۵–۱۹ ۲۶–۲۴   ۹۹–۸۷ P2 P3
۸ اکتبر ۲۱:۰۵ فرانسه   ۰–۳   جمهوری چک ۲۱–۲۵ ۲۰–۲۵ ۱۶–۲۵     ۵۷–۷۵ P2 P3

بازی مکان یازدهمویرایش

تاریخ ساعت امتیاز ست ۱ ست ۲ ست ۳ ست ۴ ست ۵ مجموع گزارش
۹ اکتبر ۱۷:۰۵ اسپانیا   ۱–۳   فرانسه ۱۷–۲۵ ۲۳–۲۵ ۲۵–۱۶ ۲۱–۲۵   ۸۶–۹۱ P2 P3

بازی مکان نهمویرایش

تاریخ ساعت امتیاز ست ۱ ست ۲ ست ۳ ست ۴ ست ۵ مجموع گزارش
۹ اکتبر ۲۱:۰۵ آرژانتین   ۳–۱   جمهوری چک ۲۵–۲۲ ۱۸–۲۵ ۲۵–۲۱ ۲۵–۲۲   ۹۳–۹۰ P2 P3

مکان پنجم تا هشتمویرایش

 
نیمه‌نهایی‌های پنجم تا هشتمبازی مکان پنجم
 
      
 
۸ اکتبر
 
 
  روسیه۳
 
۹ اکتبر
 
  بلغارستان۱
 
  روسیه۳
 
۸ اکتبر
 
  ایالات متحده آمریکا۰
 
  ایالات متحده آمریکا۳
 
 
  آلمان۰
 
بازی مکان هفتم
 
 
۹ اکتبر
 
 
  بلغارستان۳
 
 
  آلمان۰

نیمه‌نهایی‌های پنجم تا هشتمویرایش

تاریخ ساعت امتیاز ست ۱ ست ۲ ست ۳ ست ۴ ست ۵ مجموع گزارش
۸ اکتبر ۱۷:۰۵ روسیه   ۳–۱   بلغارستان ۲۵–۲۰ ۲۶–۲۴ ۲۰–۲۵ ۲۵–۲۳   ۹۶–۹۲ P2 P3
۸ اکتبر ۲۱:۰۵ ایالات متحده آمریکا   ۳–۰   آلمان ۲۵–۲۲ ۲۵–۲۰ ۲۵–۲۳     ۷۵–۶۵ P2 P3

بازی مکان هفتمویرایش

تاریخ ساعت امتیاز ست ۱ ست ۲ ست ۳ ست ۴ ست ۵ مجموع گزارش
۹ اکتبر ۱۷:۰۵ بلغارستان   ۳–۰   آلمان ۲۶–۲۴ ۲۶–۲۴ ۲۵–۲۱     ۷۷–۶۹ P2 P3

بازی مکان پنجمویرایش

تاریخ ساعت امتیاز ست ۱ ست ۲ ست ۳ ست ۴ ست ۵ مجموع گزارش
۹ اکتبر ۲۱:۰۵ روسیه   ۳–۰   ایالات متحده آمریکا ۲۵–۱۹ ۲۵–۲۱ ۲۵–۱۹     ۷۵–۵۹ P2 P3

چهار تیم نهاییویرایش

 
نیمه‌نهایی‌هانهایی
 
      
 
۹ اکتبر
 
 
  صربستان۲
 
۱۰ اکتبر
 
  کوبا۳
 
  کوبا۰
 
۹ اکتبر
 
  برزیل۳
 
  ایتالیا۱
 
 
  برزیل۳
 
بازی مکان سوم
 
 
۱۰ اکتبر
 
 
  صربستان۳
 
 
  ایتالیا۱

نیمه‌نهایی‌هاویرایش

تاریخ ساعت امتیاز ست ۱ ست ۲ ست ۳ ست ۴ ست ۵ مجموع گزارش
۹ اکتبر ۱۷:۰۵ صربستان   ۲–۳   کوبا ۲۵–۲۲ ۱۷–۲۵ ۲۹–۳۱ ۲۵–۲۲ ۱۴–۱۶ ۱۱۰–۱۱۶ P2 P3
۹ اکتبر ۲۱:۱۵ ایتالیا   ۱–۳   برزیل ۱۵–۲۵ ۲۲–۲۵ ۲۵–۲۳ ۱۷–۲۵   ۷۹–۹۸ P2 P3

دیدار سومیویرایش

در رقابت مدال برنز، صربستان با حساب ۳ بر ۱ ایتالیای میزبان را شکست داد و سوم شد.[۴]

تاریخ ساعت امتیاز ست ۱ ست ۲ ست ۳ ست ۴ ست ۵ مجموع گزارش
۱۰ اکتبر ۱۷:۰۵ صربستان   ۳–۱   ایتالیا ۲۵–۲۱ ۲۵–۲۰ ۲۶–۲۸ ۲۵–۱۹   ۱۰۱–۸۸ P2 P3

فینالویرایش

رقابت پایانی بین برزیل و کوبا انجام شد و برزیل توانست با نتیجهٔ ۳–۰ (۲۵–۲۲، ۲۵–۱۴، ۲۵–۲۲) کوبا را شکست بدهد.[۵][۶][۷]

تاریخ ساعت امتیاز ست ۱ ست ۲ ست ۳ ست ۴ ست ۵ مجموع گزارش
۱۰ اکتبر ۲۱:۱۵ کوبا   ۰–۳   برزیل ۲۲–۲۵ ۱۴–۲۵ ۲۲–۲۵     ۵۸–۷۵ P2 P3

رده‌بندی نهاییویرایش

جوایزویرایش