باز کردن منو اصلی

لیگ قهرمانان اروپا ۱۱–۲۰۱۰ پنجاه و ششمین دوره از سری مسابقه‌های فوتبال بود که زیر نظر یوفا برگزار می‌شد، همچنین نوزدهمین فصل از سری مسابقه‌های فوتبال در اروپا بود که با نام لیگ قهرمانان انجام می‌شد، دیدار فینال مسابقه‌ها در ورزشگاه ویمبلی شهر لندن انگلیس برگزار شد، بارسلونا توانست منچستریونایتد را شکست دهد و قهرمان جام شود، آنها زود تر این به توانسته بودند جام باشگاه‌های جهان و سوپر کاپ اروپا را هم در سال ۲۰۰۹ به دست بیاورند.

UEFA Champions League ۲۰۱۰–۱۱
Wembley Stadium, illuminated.jpg
جزئیات تورنمنت
تاریخ برگزاری۲۸ می ۲۰۱۰ – ۲۹ ژوئن ۲۰۱۱
تیم‌ها۳۲ (مرحله گروهی)
۷۶ (تعداد تیم‌ها) (از ۵۲ فدراسیون)
رده‌بندی نهایی
قهرمان‌هااسپانیا باشگاه فوتبال بارسلونا
نایب قهرمانانگلستان باشگاه فوتبال منچستر یونایتد
آمار تورنمنت
بازی‌های برگزارشده۱۲۵
گل‌های زده‌شده۳۵۵ (۲٫۸۴ در هر بازی)
بهترین گلزن(ها)آرژانتین لیونل مسی (12 goals)

رتبه‌بندی کشورهاویرایش

۷۶ تیم در سال ۱۲–۲۰۱۱ از ۵۲ لیگ اروپایی وارد این دوره از مسابقه‌ها شدند که براساس امتیازها و عملکردشان دسته‌بندی شدند.

رتبه فدارسیون امتیاز تیم‌ها
۱   انگلیس ۷۹٫۴۹۹ ۴
۲   اسپانیا ۷۴٫۲۶۶
۳   ایتالیا ۶۲٫۹۱۰
۴   آلمان ۵۶٫۶۹۵ ۳
۵   فرانسه ۵۰٫۱۶۸
۶   روسیه ۴۷٫۶۲۵
۷   اوکراین ۴۱٫۸۵۰ ۲
۸   هلند ۳۹٫۱۳۰
۹   رومانی ۳۸٫۹۰۸
۱۰   پرتغال ۳۶٫۴۶۲
۱۱   ترکیه ۳۲٫۲۲۵
۱۲   یونان ۲۸٫۱۶۵
۱۳   اسکاتلند ۲۷٫۸۷۵
۱۴   بلژیک ۲۵٫۳۲۵
۱۵   سوییس ۲۵٫۲۵۰
۱۶   دانمارک ۲۴٫۴۵۰ ۱
۱۷   بلغارستان ۲۴٫۲۵۰
۱۸   چک ۲۰٫۷۵۰
رتبه فدارسیون امتیاز تیم‌ها
۱۹   نروژ ۱۸٫۸۰۰ ۱
۲۰   اتریش ۱۷٫۸۲۵
۲۱   صربستان ۱۵٫۲۵۰
۲۲   اسراییل ۱۵٫۲۵۰
۲۳   قبرس ۱۵٫۰۸۲
۲۴   سوئد ۱۴٫۶۹۱
۲۵   اسلواکی ۱۴٫۶۶۵
۲۶   لهستان ۱۲٫۹۱۶
۲۷   کرواسی ۱۲٫۲۳۲
۲۸   فنلاند ۹٫۷۹۰
۲۹   لیتوانی ۹٫۶۶۶
۳۰   ایرلند ۹٫۴۹۹
۳۱   لتونی ۹٫۱۶۴
۳۲   اسلونی ۹٫۰۸۲
۳۳   بلاروس ۸٫۶۶۶
۳۴   بوسنی و هرزگوین ۸٫۶۶۵
۳۵   مجارستان ۸٫۱۶۶
۳۶   ایسلند ۶٫۶۶۵
رتبه فندارسیون امتیاز تیم‌ها
۳۷   مولداوی ۶٫۶۶۵ ۱
۳۸   گرجستان ۶٫۶۶۴
۳۹   لیختن اشتاین ۵٫۵۰۰ ۰
۴۰   مقدونیه ۵٫۱۶۵ ۱
۴۱   آذربایجان ۴٫۴۹۸
۴۲   استونی ۴٫۳۳۲
۴۳   آلبانی ۳٫۹۹۹
۴۴   قزاقستان ۳٫۲۴۹
۴۵   ارمنستان ۲٫۹۹۹
۴۶   ولز ۲٫۳۳۱
۴۷   ایرلند شمالی ۲٫۱۶۵
۴۸   جزایر فارو ۲٫۱۶۵
۴۹   لوکزامبورگ ۱٫۳۳۲
۵۰   مونته نگرو ۱٫۰۰۰
۵۱   آندورا ۰٫۵۰۰
۵۲   مالت ۰٫۴۹۹
۵۳   سن مارینو ۰٫۲۵۰

نحوه توزیعویرایش

تیم‌هایی که در این مرحله، وارد می‌شوند تیم‌های صعود کرده از مرحله پیش
مرحله انتخابی اول
(۴ تیم)
  • ۴ قهرمان از فدراسیون‌های ۵۰ تا ۵۳
مرحله انتخابی دوم
(۳۴ تیم)
  • ۳۲ قهرمان فدراسیون‌های ۱۷ تا ۴۹ (جر لیختن اشتاین)
  • ۲ برنده مرحله انتخابی اول
مرحله انتخابی سوم مسیر قهرمانان
(۲۰ تیم)
  • ۳ قهرمان از فدراسیون‌های ۱۴ تا ۱۶
  • ۱۷ برنده از مرحله انتخابی دوم
مسیر لیگ
(۱۰ تیم)
  • ۹ نایب قهرمان از فدراسیون‌های ۷ تا ۱۵
  • ۱ تیم سوم از فدراسیون ۶
مرحله پلی‌آف مسیر قهرمانان
(۱۰ تیم)
  • ۱۰ برنده از مسیر قهرمانان مرحله انتخابی سوم
مسیر لیگ
(۱۰ تیم)
  • ۲ تیم سوم از فدراسیون‌های ۴ و ۵
  • ۳ تیم چهارم از فدراسیون‌های ۱ تا ۳
  • ۵ برنده از مسیر لیگ مرحله انتخابی سوم
مرحله گروهی
(۳۲ تیم)
  • ۱۳ قهرمان از فدراسیون‌های ۱ تا ۱۳
  • ۶ نایب قهرمان از فدراسیون‌های ۱ تا ۶
  • ۳ تیم سوم از فدراسیون‌های ۱ تا ۳
  • ۵ برنده از مسیر قهرمانان مرحله پلی‌آف
  • ۵ برنده از مسیر لیگ مرحله پلی‌آف
مرحله حذفی
(۱۶ تیم)
  • ۸ تیم اول مرحله گروهی
  • ۸ تیم دوم مرحله گروهی

تیم‌هاویرایش

موقعیت تیم‌ها در فصل قبل بازیهای لیگ‌های اروپایی در داخل پرانتز نشان داده شده‌است

مرحله گروهی
  اینترمیلانم ق (اول)   چلسی (اول)   منچستریونایتد (دوم)   آرسنال (سوم)
  بارسلونا(اول)   رئال مادرید (دوم)   والنسیا (سوم)   رم (دوم)
  میلان (سوم)   بایرن مونیخ (اول)   شالکه ۰۴ (دوم)   سی‌اف‌آر کلوژ (اول)
  مارسی (اول)   لیون (دوم)   روبین کازان (اول)   اسپارتاک مسکو (دوم)
  رنجرز (اول)   شاختار دونتسک (اول)   توئنته (اول)   بنفیکا (اول)
  بورسااسپور (اول)   پاناتینایکوس (اول)
مرحله پلی‌آف
مسیر قهرمانان مسیر لیگ
  تاتنهام هاتسپر (چهارم)   سمپدوریا (چهارم)   اوسر (سوم)
  سویا (چهارم)   وردر برمن (سوم)
مرحله سوم انتخابی
مسیر قهرمانان مسیر لیگ
  آندرلشت (اول)   زنیت (سوم)   براگا (دوم)   سلتیک (دوم)
  بازل (اول)   دیناموکیف (دوم)   فنرباغچه (دوم)تر   حنت (دوم)
  کپنهاگن (اول)   آژاکس (دوم)   پائوک (دوم)   یانگ بویز برن (دوم)
  اورینا (دوم)
مرحله دوم انتخابی
  لیتکس لووچ (اول)   ژیلینا (اول)   بات باریسف (اول)   لوادیا تالین (اول)
  اسپارتا پراگ (اول)   لخ پوزنان (اول)   ژلیزنیچار سارایوو (اول)   دینامو تیرانا (اول)
  روزنبورگ (اول)   دینامو زاگرب (اول)   دبرسنی (اول)  اآکتوبه (اول)
  ردبول زالتسبورگ (اول)   هلسینکی (اول)   فیملیکافلاخ هافنارفیوردور (اول)   پینیک (اول)
  هاپوئل تل‌آویو (اول)   بوهمیان (اول)   روستاوی (اول)   لینفیلد (اول)
  پارتیزان (اول)   اکراناس (اول)   شریف تیراسپول (اول)   نیو سنتس (اول)
  اومانیا (اول)   لیپایاس متالورگس (اول)   رنوا (اول)   اچ بی تورشاون (اول)
  آی‌ای‌کی (اول)   کوپر (اول)   اینتر باکو (اول)   جنوس (اول)
مرحله اول انتخابی
  رودر پلاجوجا (اول)   سانتا کولوما (اول)   بیرکیرکارا (اول)   تره فیوری (اول)

یادداشت:

  • م ق: مدافع قهرمانی

مرحله اول انتخابیویرایش

قرعه‌کشی برای مرحله اول و دوم انتخابی در تاریخ ۲۰ ژوئن ۲۰۱۰ انجام شد.[۱] دور رفت در ۲۸ ژوئن دور برگشت در ۵ و ۶ ژوئیه ۲۰۱۰ برگزار شد.

تیم ۱ نتیجه نهایی تیم ۲ بازی رفت بازی برگشت
تره فیوری   ۱–۷   رودر پلاجوجا ۰–۳ ۱–۴
سانتا کولوما   ۳–۷   بیرکیرکارا ۳–۴ ۰–۳

مرحله دوم انتخابیویرایش

دور رفت در ۱۳ و ۱۴ ژوئیه و دور برگشت در ۲۰ و ۲۱ ژوئیه ۲۰۱۰ برگزار شد.

تیم ۱ نتیجه نهایی تیم ۲ بازی رفت بازی برگشت
لیپایاس متالورگس   ۰–۵   اسپارتا ۰–۲ ۰–۳
آکتوبه   ۳–۱   روستاوی ۱–۱ ۲–۰
لوادیا تالین   ۳–۴   دبرسنی ۱–۱ ۲–۳
پارتیزان   ۴–۱   پینیک ۱–۰ ۳–۱
اینتر باکو   پن(۸–۹)۱–۱   لخ پوزنان ۱–۰ ۰–۱
دینامو زاگرب   ۵–۴   کوپر ۵–۱ ۰–۳
لیتکس لووچ   ۵–۰   پلاجوجا ۴–۰ ۱–۰
بیرکیرکارا   ۱–۳   ژیلینا ۰–۳ ۱–۰
شریف تیراسپول   ۳–۲   دینامو تیرانا ۳–۱ ۰–۱
ژلیزنیچار سارایوو   ۰–۶   هاپوئل ۰–۵ ۰–۱
اومانیا   ۵–۰   رنوا ۳–۰ ۲–۰
ردبول زالتسبورگ   ۵–۱   اچ بی تورشاون ۵–۰ ۰–۱
بوهمیان   ۱–۴   نیو سنتس ۱–۰ ۰–۴
بات باریسف   ۶–۱   فیملیکافلاخ هافنارفیوردور ۵–۱ ۱–۰
آی‌ای‌کی   ۱–۰   جنوس ۱–۰ ۰–۰
لینفیلد   ۰–۲   روزنبورگ ۰–۲ ۰–۰
اکراناس   ۱–۲   هلسینکی ۰–۲ ۱–۰

مرحله سوم انتخابیویرایش

قرعه‌کشی مرحله سوم انتخابی در تاریخ ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۱ انجام شد.[۲] دور رفت در ۲۷ و ۲۸ ژوئیه و دور برگشت در ۳ و ۴ اوت ۲۰۱۰ برگزار شد.

مرحله سوم انتخابی به دو بخش جداگانه تقسسیم شد: بخش نخست برای قهرمانان (با عنوان مسیر قهرمانان) و بخش دوم برای غیر قهرمانان (با عنوان مسیر لیگ). تیم‌های بازنده در هر دو بخش به مرحله پلی‌آف لیگ اروپا ۱۱–۲۰۱۰ وارد شدند.

تیم ۱ نتیجه نهایی تیم ۲ بازی رفت بازی برگشت
مسیر قهرمانان
لخ پوزنان   ۰–۲   اسپارتا ۰–۱ ۰–۱
آکتوبه   ۲–۳   هاپوئل ۱–۳ ۱–۰
شریف   پن(۵–۶)۲–۲   دینامو زاگرب ۱–۱ ۱–۱
لیتکس لووچ   ۲–۴   ژیلینا ۱–۱ ۱–۳
دبرسنی   ۱–۵   بازل ۰–۲ ۱–۳
آی‌ای‌کی   ۰–۴   روزنبورگ ۰–۳ ۰–۱
پارتیزان   ۵–۱   هلسینکی ۲–۱ ۳–۰
بات باریسف   ۲–۳   کپنهاگن ۲–۳ ۰–۰
نیو سنتس   ۱–۶   آندرلشت ۰–۳ ۱–۳
اومانیا   ۲–۵   ردبول زالتسبورگ ۱–۴ ۱–۱
مسیر لیگ
آژاکس   خ حریف۴–۴   پائوک ۱–۱ ۳–۳
دیناموکیف   ۶–۱   حنت ۳–۰ ۳–۱
یانگ بویز برن   ۳–۲   فنرباغچه ۱–۰ ۲–۲
براگا   ۴–۲   سلتیک ۱–۲ ۳–۰
اورینا   ۰–۱   زنیت ۰–۰ ۰–۱

مرحله پلی‌آفویرایش

قرعه‌کشی مرحله پلی‌آف در تاریخ ۶ اوت ۲۰۱۰ انجام شد. بازی‌های دور رفت در ۱۷ و ۱۸ اوت و دور برگشت در ۲۵ و ۲۵ اوت ۲۰۱۰ برگزار شد.

مرحله پلی‌آف به دو بخش جداگانه تقسیم شد: یک بخش برای قهرمانان (با عنوان مسیر قهرمانان) و یک بخش برای غیر قهرمانان (با عنوان مسیر لیگ). تیم‌های بازنده به مرحله گروهی لیگ اروپا ۱۱–۲۰۱۰ وارد شدند.

تیم ۱ نتیجه نهایی تیم ۲ بازی رفت بازی برگشت
مسیر قهرمانان
ردبول زالتسبورگ   ۳–۴   هاپوئل ۱–۱ ۲–۳
روزنبورگ   ۲–۲   کپنهاگن ۰–۱ ۲–۱
شریف   ۰–۴   بازل ۰–۳ ۰–۱
اسپارتا   ۰–۳   ژیلینا ۰–۲ ۰–۱
پارتیزان   ۴–۴   آندرلشت ۲–۲ ۲–۲
مسیر لیگ
یانگ بویز برن   ۳–۶   تاتنهام ۰–۴ ۳–۲
براگا   ۵–۳   سویا ۴–۳ ۱–۰
وردر برمن   ۵–۴   سمپدوریا ۲–۳ ۳–۱
اوسر   ۲–۱   زنیت ۰–۱ ۲–۰
آژاکس   ۳–۲   دیناموکیف ۱–۱ ۲–۱

گروه‌بندیویرایش

مرحله گروهی شامل ۳۲ تیم بود که بر پایه رتبه آنها در ضریب باشگاهی یوفا (به جز اینترمیلان که مدافع قهرمانی بود و به صورت اتوماتیک در گلدان ۱ قرار گرفت) در گلدان‌ها قرار داده شدند و سپس در هشت گروه چهار تیمی قرعه کشی شدند. تیم‌های یک کشور نباید در یک گروه قرار بگیرند. قرعه کشی در ۲۶ اوت ۲۰۱۰ در موناکو انجام شد.

در هر گروه، تیم‌ها به صورت رفت و برگشتی با یکدیگر در قالب دوره‌ای بازی می‌کنند. زمان بازی‌ها ۱۳–۱۴ سپتامبر، ۲۷–۲۸ سپتامبر، ۱۸–۱۹ اکتبر، ۱–۲ نوامبر، ۲۲–۲۳ نوامبر و ۶–۷ دسامبر ۲۰۱۱ هستند. تیم اول و دوم هر گروه به مرحله یک هشتم نهایی راه یافتند و تیم سوم به مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا ۱۲–۲۰۱۱ وارد شد.

اگر دو یا چند تیم در پایان مرحله گروهی دارای امتیاز برابر باشند، طبق معیارهای زیر رده‌بندی می‌شوند:

  1. امتیاز بالاتر در بازی‌های مقابل در گروه؛
  2. تفاضل گل بالاتر در بازی‌های مقابل در گروه؛
  3. گل زده بالاتر در بازی‌های مقابل در گروه؛
  4. گل زده بالاتر در بازی‌های خارج از خانه در بازی‌های مقابل در گروه؛
  5. اگر معیارهای ۱ تا ۴ برای چند تیم اعمال شود و دو تیم همچنان رتبه برابر داشته باشند، برای آن دو تیم دوباره معیارهای ۱ تا ۴ بررسی می‌شود؛
  6. تفاضل گل بالاتر در همه بازیهای گروه؛
  7. گل زده بالاتر در همه بازیهای گروه؛
  8. امتیاز بالاتر ضریب باشگاهی در پنج فصل گذشته.
راهنما
تیم اول و دوم هر گروه به مرحله یک هشتم راه می‌یابند
تیم سوم هر گروه به مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا وارد می‌شود

گروه اِیویرایش

تیم ب پ ت ش گز گخ تگ ام
  تاتنهام ۶ ۳ ۲ ۱ ۱۸ ۱۱ ۱۱
  اینترمیلان ۶ ۳ ۱ ۲ ۱۲ ۱۱ ۱۰
  توئنته ۶ ۱ ۳ ۲ ۹ ۱۱ −۲ ۶
  وردربرمن ۶ ۱ ۲ ۳ ۶ ۱۲ −۶ ۵
INT TOT TWE BRM
اینترمیلان ۴–۳ ۱–۰ ۴–۰
تاتنهام ۳–۱ ۴–۱ ۳–۰
توئنته ۳–۳ ۲–۲ ۱–۱
وردربرمن ۲–۲ ۰–۳ ۰–۲

گروه بیویرایش

تیم ب پ ت ش گز گخ تگ ام
  شالکه ۰۴ ۶ ۴ ۱ ۱ ۱۰ ۳ ۱۳
  لیون ۶ ۳ ۱ ۲ ۱۱ ۱۰ ۱۰
  بنفیکا ۶ ۲ ۰ ۴ ۷ ۱۲ −۵ ۶
  هاپوئل تل آویو ۶ ۱ ۲ ۳ ۷ ۱۰ −۳ ۵
BEN HTA OL SCH
بنفیکا ۴–۳ ۰–۲ ۲–۱
هاپوئل تل آویو ۰–۳ ۳–۱ ۰–۰
لیون ۲–۲ ۰–۲ ۱–۰
شالکه ۰۴ ۰–۲ ۱–۳ ۰–۳

گروه سیویرایش

تیم ب پ ت ش گز گخ تگ ام
  منچستر یونایتد ۶ ۴ ۲ ۰ ۷ ۱ ۱۴
  والنسیا ۶ ۳ ۲ ۱ ۱۵ ۴ +۱۱ ۱۱
  رنجرز ۶ ۱ ۳ ۲ ۳ ۶ −۳ ۶
  بورسا اسپور ۶ ۰ ۱ ۵ ۲ ۱۶ −۱۴ ۱
BUR ENG RAN VAL
بورسا اسپور ۰–۳ ۱–۱ ۰–۴
منچستر یونایتد ۱–۰ ۰–۰ ۱–۱
رنجرز ۱–۰ ۰–۱ ۱–۱
والنسیا ۶–۱ ۰–۱ ۳–۰

گروه دیویرایش

تیم ب پ ت ش گز گخ تگ ام
  بارسلونا ۶ ۴ ۲ ۰ ۱۴ ۳ +۱۱ ۱۴
  کپنهاگن ۶ ۳ ۱ ۲ ۷ ۵ ۱۰
  روبین کازان ۶ ۱ ۳ ۲ ۲ ۴ −۲ ۶
  پاناتینایکوس ۶ ۰ ۲ ۴ ۲ ۱۳ −۱۱ ۲
BAR FCK PAN RUB
بارسلونا ۲–۰ ۵–۱ ۲–۰
کپنهاگن ۱–۱ ۳–۱ ۱–۰
پاناتینایکوس ۰–۳ ۰–۲ ۰–۰
روبین کازان ۱–۱ ۱–۰ ۰–۰

گروه‌ایویرایش

تیم ب پ ت ش گز گخ تگ ام
  بایرن مونیخ ۶ ۵ ۰ ۱ ۱۶ ۶ +۱۰ ۱۵
  آ اس رم ۶ ۳ ۱ ۲ ۱۰ ۱۱ −۱ ۱۰
  بازل ۶ ۲ ۰ ۴ ۸ ۱۱ −۳ ۶
  کلوژ ۶ ۱ ۱ ۴ ۶ ۱۲ −۶ ۴
BAS BAY CFR ROM
بازل ۱–۲ ۱–۰ ۲–۳
بایرن مونیخ ۳–۰ ۳–۲ ۲–۰
کلوژ ۲–۱ ۰–۴ ۱–۱
آ اس رم ۱–۳ ۳–۲ ۲–۱

گروه افویرایش

تیم ب پ ت ش گز گخ تگ ام
  چلسی ۶ ۵ ۰ ۱ ۱۵ ۲ +۱۳ ۱۶
  مارسی ۶ ۲ ۲ ۲ ۷ ۷ ۰ ۸
  اسپارتاک مسکو ۶ ۲ ۱ ۳ ۶ ۱۰ −۴ ۷
  ژیلینا ۶ ۱ ۰ ۵ ۳ ۱۲ −۹ ۳
CHE OM SPA ZIL
چلسی ۲–۰ ۴–۱ ۲–۱
مارسی ۱–۰ ۰–۱ ۱–۰
اسپارتاک مسکو ۰–۲ ۰–۳ ۳–۰
ژیلینا ۱–۴ ۰–۷ ۱–۲

گروه جیویرایش

تیم ب پ ت ش گز گخ تگ ام
  رئال مادرید ۶ ۵ ۱ ۰ ۱۵ ۲ +۱۳ ۱۶
  آ.ث. میلان ۶ ۲ ۲ ۲ ۷ ۷ ۰ ۸
  آژاکس ۶ ۲ ۱ ۳ ۶ ۱۰ −۴ ۷
  اوسر ۶ ۱ ۰ ۵ ۳ ۱۲ −۹ ۳
AJA AUX MIL RM
آژاکس ۲–۱ ۱–۱ ۰–۴
اوسر ۲–۱ ۰–۲ ۰–۱
آ.ث. میلان ۰–۲ ۲–۰ ۲–۲
رئال مادرید ۲–۰ ۴–۰ ۲–۰

گروه اچویرایش

تیم ب پ ت ش گز گخ تگ ام
  شاختار ۶ ۵ ۰ ۱ ۱۲ ۶ ۱۵
  آرسنال ۶ ۴ ۰ ۲ ۱۸ ۷ +۱۱ ۱۲
  براگا ۶ ۳ ۰ ۳ ۵ ۱۱ −۶ ۹
  پارتیزان ۶ ۰ ۰ ۶ ۲ ۱۳ −۱۱ ۰
ARS BRA PTZ SHA
آرسنال ۶–۰ ۳–۱ ۵–۱
براگا ۲–۰ ۲–۰ ۰–۳
پارتیزان ۱–۳ ۰–۱ ۰–۳
شاختار ۲–۱ ۲–۰ ۱–۰

مرحلهٔ حذفیویرایش

در این مرحله هر تیم راه یافته (به جز بازی فینال) دو بازی رفت و برگشت انجام خواهد داد که در صورت برنده شدن در مجموع بازی‌ها به دور بعد راه می‌یابد. در صورت تساوی در مجموع بازی‌های رفت و برگشت دو تیم، گل زدهٔ بیشتر در خانهٔ حریف مشخص می‌کند کدام تیم به مرحلهٔ بعد راه می‌یابد و در صورت تساوی گل‌های زده در خانهٔ حریف، کار به ۲ وقت اضافهٔ ۱۵ دقیقه‌ای (در مجموع ۳۰ دقیقه) می‌کشد، و در پایان این وقت اضافه در صورت عدم تغییر نتیجه، ضربات پنالتی تیم برنده را مشخص می‌کند.

نمودارویرایش

  یک‌هشتم نهایی یک‌چهارم نهایی نیمه‌نهایی فینال
                                             
لیون ۱ ۰ ۱  
رئال مادرید ۱ ۳ ۴  
  رئال مادرید ۴ ۱ ۵  
  تاتنهام هاتسپر ۰ ۰ ۰  
آ.ث. میلان ۰ ۰ ۰
تاتنهام هاتسپر ۱ ۰ ۱  
  رئال مادرید ۰ ۱ ۱  
  بارسلونا ۲ ۱ ۳  
آرسنال ۲ ۱ ۳  
بارسلونا ۱ ۳ ۴  
  بارسلونا ۵ ۱ ۶
  شاختار ۱ ۰ ۱  
آ.اس. رم ۲ ۰ ۲
شاختار ۳ ۳ ۶  
  بارسلونا ۰ ۰ ۳
  منچستر یونایتد ۰ ۰ ۱
اینتر میلان ۰ ۳ ۳  
بایرن مونیخ ۱ ۲ ۳  
  اینتر میلان ۲ ۱ ۳
  شالکه ۰۴ ۵ ۲ ۷  
والنسیا ۱ ۱ ۲
شالکه ۰۴ ۱ ۳ ۴  
  شالکه ۰۴ ۰ ۱ ۱
  منچستر یونایتد ۲ ۴ ۶  
کپنهاگن ۰ ۰ ۰  
چلسی ۲ ۰ ۲  
  چلسی ۰ ۱ ۱
  منچستر یونایتد ۱ ۲ ۳  
مارسی ۰ ۱ ۱
منچستر یونایتد ۰ ۲ ۲  

۱۶ تیم برترویرایش

دور رفت در ۱۵، ۱۶، ۲۲ و ۲۳ فوریه و دور برگشت در ۸، ۹، ۱۵ و ۱۶ مارس ۲۰۱۱ برگزار شد.

تیم ۱   نتیجه   تیم ۲   بازی رفت     بازی برگشت  
آ.اس. رم   ۲–۶   شاختار ۲–۳ ۰–۳
آ.ث. میلان   ۰–۱   تاتنهام ۰–۱ ۰–۰
والنسیا   ۴–۲   شالکه ۰۴ ۳–۱ ۱–۱
اینتر میلان   ۳–۳
(گل زده در خانه حریف)
  بایرن مونیخ ۰–۱ ۳–۲
لیون   ۱–۴   رئال مادرید ۰–۳ ۱–۱
آرسنال   ۳–۴   بارسلونا ۲–۱ ۱–۳
مارسی   ۱–۲   منچستر یونایتد ۰–۰ ۱–۲
کپنهاگن   ۰–۲   چلسی ۰–۰ ۰–۲

یک چهارم نهاییویرایش

دور رفت در ۵ و ۶ آوریل و دور برگشت در ۱۲ و ۱۳ آوریل ۲۰۱۱ برگزار شد.

تیم ۱   نتیجه   تیم ۲   بازی رفت     بازی برگشت  
تاتنهام   ۰–۵   رئال مادرید ۰–۴ ۰–۱
چلسی   ۱–۳   منچستر یونایتد ۰–۱ ۱–۲
شاختار   ۱–۶   بارسلونا ۰–۱ ۱–۵
اینتر میلان   ۳–۷   شالکه ۰۴ ۲–۵ ۱–۲

نیمه نهاییویرایش

دور رفت در ۲۶ و ۲۷ آوریل و دور برگشت در ۳ و ۴ می ۲۰۱۱ برگزار شد.

تیم ۱   نتیجه   تیم ۲   بازی رفت     بازی برگشت  
شالکه ۰۴   ۱–۶   منچستر یونایتد ۰–۲ ۱–۴
رئال مادرید   ۱–۳   بارسلونا ۱–۱ ۰–۲

نهاییویرایش

بازی نهایی در ۲۸ می ۲۰۱۱ در ورزشگاه ویمبلی در لندن، انگلیس برگزار شد.

آمارهاویرایش

بهترین گلزنان و پاس گل دهندگان (به استثنای مرحله‌های انتخابی و پلی‌آف):